Ehitus

Tehnilised andmed

Küte: Elamu soojavarustuse allikaks on hoones paiknev gaasikatel. Korterites on veekandjal põrandaküte.
Ventilatsioon: Korterite õhuvahetus tagatakse korteripõhise soojustagastusega sissepuhke-väljatõmbe ventilatsiooniseadmega, mis tagab hoone hea energiatõhususe.
Veevarustus ja kanalisatsioon: Hoone on ühendatud linna vee- ja kanalisatsioonivõrku. Soe tarbevesi valmistatakse lokaalselt maja katlaruumis. Veearvestite näidud võetakse kauglugemise teel: näit loetakse automaatselt ja suunatakse halduri andmebaasi.
Elekter: Korteri kilp on kahesektsiooniline, elektri- ja nõrkvooluosaga. Elektri osas on automaatkaitsmed, nõrkvoolu osas valvekeskus, side- ja TV-jaotus. Voolu- ja veearvestid on kauglugemisega. Korterite pesuruumid ja esikud on varustatud LED-valgustitega.
Nõrkvool: Korterites on igas toas ette nähtud moodulpesa telefoni ja/või interneti jaoks ning üks TV-pesa. A maja korpuse korteritesse on paigaldatud video uksetelefonisüsteem. 
Energiatõhusus: Hoonele on väljastatud energiaarvutusel põhinev energiamärgis „C“.

Konstruktiivne osa

Vundament: Hoone kandvad konstruktsioonid toetuvad monoliitsest raudbetoonist lintvundamendile.
Välisseinad: Välisseinad on keldriosas täisbetoneeritud betoonplokkidest. Elukorruste osas on väliseinaks puitkarkass sein, mida kohati jäigastavad kergplokkidest seinaosad. Soojustuseks on 200 mm paksune mineraalvill ja 50 mm paksune tuuletõkkeplaat. Voodriks on kõrge kvaliteediga siberi lehise täispunnlaud, mis kaetud raudoksiidiga – toon vanandatud hall. Sokliseinad on krohvitud Caparol krohvisüsteemiga – toon betoonhall.
Siseseinad: Kõik korteritevahelised ning korteri ja trepikoja vahelised siseseinad on betooni täis valatud betoonplokkidest, mis tagavad hoone jäikuse kui ka vajaliku helikindluse.
Korterite siseseinad on metallkarkassil kipsplaatseinad mineraalvillast isolatsiooniga. Seinte puhul, kus on tõenäoliselt soov kinnitada seinale köögikappe või telereid, on lisatud kipsplaadi alla tugevuse andmiseks OSB-plaadi. Šahtide seinad on kergplokkidest.
Vahelaed: Vahelaed on monoliitsest raudbetoonist, mille peale on paigaldatud sammumüra tõkestamiseks mineraalvill ja seejärel betoonkiht koos küttetorustikega. Keldri kohal olev vahelagi on altpoolt soojustatud mineraalvillaga.
Sise- ja välistrepid: Välistrepid on raudbetoonist. Korterisisesed trepid on puidust, kasutatud tammepuitu ja tamme MDF-i.
Terrassid ja rõdud: Korterite juurde on planeeritud suured terrassid suurustega 13,3-65,1 ruutmeetrit. Mitmel korteril on katuseterrassid ja need on kaetud sügavimmutatud terrassilaudadega.
Katus: Hoone katused on kaetud kvaliteetse Katepal SBS-tüüpi rullmaterjaliga.
Aknad: Hoonel on nn Saksa tüüpi raamidega puitalumiiniumaknad kolmekordse klaaspaketiga.
Uksed: Hoone välisuksed on tammespooniga vooderdatud uksed, kus on kasutatud ka klaasosasid. Teised välisuksed on lihtsad soojustatud terasuksed. Korterite välisuksed on tammespooniga vooderdatud turvauksed ja nende uste helipidavus on 30 db. Korterite siseuksed on mantelraamiga ning tammespooniga kaetud sileuksed.
Viimistlus: Seinad on eluruumides värvitud kõrgekvaliteedilise värviga, märgades ruumides kaetud keraamiliste plaatidega. Põrandate viimistluseks on kasutatud eluruumides kõrgekvaliteedilist tamme või saare laudparketti. Tualettruumides, vannitubades ja leiliruumides on kattematerjaliks keraamiline plaat. Tehnilistes ruumides ja panipaikades on pinnakõvendiga betoonpõrandad. Laed on eluruumides värvitud. Korteri abiruumides ja esikus on osaliselt kipsplaat ripplaed.

Võta ühendust!

Ave Klaser
Ave Klaser
+372 5557 0055